Veronika Bayerová (Jungová)

Narodila jsem se 11. ledna 1978. V letech 1992 - 1995 jsem studovala Střední zemědělskou školu v Březnici obor pěstitelsko-chovatelský. V roce 1997 jsem udělala talentové zkoušky na Soukromou střední školu uměleckého designu v Praze v Čakovicích - ateliér výtvarného zpracování keramiky a porcelánu pod vedením akademického sochaře prof. Jiřího Kryštůfka.

Po studiu jsem nastoupila do výroby Sedlčanské keramiky, kde se vyráběla užitková kamenina. Dále jsem pracovala v ARDO keramice v Kralupech nad Vltavou, kde se vyráběli kachle na kachlová kamna.

Od ledna 2003 jsem se začala věnovat vlastní keramické tvorbě, především výrobě kameninových pečících forem a volné tvorbě ze šamotové hlíny. Od roku 2005 jsem vystřídala několik různých zaměstnání a stala se matkou dvou dětí.

V roce 2014 jsem se vrátila do keramické dílny. Tvoření s dětmi a možnost hledět na svět skrze jejich fantazii je radostí a též školou života. Nehasnoucí inspirací je pro mne příroda - svým tvaroslovím, paletou barev, čistou formou a svou rozmanitostí. České Středohoří je pro mne domovem a též galerií, která je plná obrazů, reliéfů a rozmanitých soch a sousoší...